Mar 102017
 

Unteres Odertal
Zapomniane światy – aktualne procesy:
Krajobraz nadrzeczny oraz ochrona i wykorzystanie przyrody w Dolinie Dolnej Odry

polsko-niemiecka podróż studyjna | 16-18.06.2017

W czasie tej podróży studyjnej zajmowaliśmy się historią i współczesnością Doliny Dolnej Odry – a więc okolicami Gryfina i Schwedt. Interesował nas przede wszystkim nadrzeczny krajobraz i jego wpływ na gospodarkę, kulturę czasu wolnego i ochronę przyrody, zarówno na polskim, jak i na niemieckim brzegu Odry.

W podróży uczestniczyły osoby z Polski i z Niemiec: przyrodnicy, naukowcy, artyści, dziennikarze, przewodnicy regionalni – zarówno zajmujący się tym obszarem, jak i chcący nawiązać nowe kontakty. Na szczęście nie zabrakło też osób, które interesują się regioniem ze względu na jego niezaprzeczalne piękno jego przyrody.

PROGRAM podróży studyjnej znajdą Państwo tutaj.

 

KOORDYNACJA projektu: Małgorzata Murao, m.murao@instytut.net.

Projekt Instytutu Historii Stosowanej – Społeczeństwo i Nauka w Dialogu (Frankfurt nad Odrą), we współpracy ze Stowarzyszeniem Historyczno-Kulturalnym „Terra Incognita” (Chojna) i Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Parku Narodowego Dolina Dolnej Odry.

Projekt został zrealizowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Pełnomocnika Rządu Niemieckiego ds. Kultury i Mediów.

Print Friendly, PDF & Email